Marble Surface

Merhaba, ben Utku.

Evimde çöp kovam yok. Ekolojik besleniyorum. Zehirsiz temizleniyorum. Temiz giyiniyorum. Bunları tek başına yapmıyorum. Alternatif gıda ağları gönüllü ve türeticilerindenim. Yerel/atalık tohumdan, zehirsiz, mevsiminde, yerel gıda için çalışıyorum. Sıfır Çöp Platformunun ilk hayal edenlerindenim. Bego Jeans temiz moda destekçilerindenim. Ekolojik çiftlikleri ve ekolojik üretim yapan üreticileri ziyaret ediyor, bir süre misafirleri oluyorum.

www.kentteekolojikhayat.com blogunda yazılarımı, @kentteekolojikhayat Instagram hesabımda paylaşımlarımı bulabilirsiniz. Ayrıca Spotify hesabıma ses kaydı, Youtube hesabıma video kaydı bırakıyorum.

10 yıl Oracle ve SAP partneri yazılım danışmanlık firmalarının satış ve pazarlama departmanlarında çalıştım. Hayal ortağımla birlikte Ekolojik Dönüşüm isminde sosyal girişime sahibim. Atölye, deneyim aktarımı dediğimiz eğitimler veriyor, proje geliştiriyoruz. Anadolu'nun yerel, doğal, atık ham maddelerinden tek kullanımlık plastiklere alternatif çok kullanımlık nitelikli ürünler tasarlıyoruz. Bir dükkanımız olduğu gibi başka mekanlarda da paylaşıyoruz. Ülkemizin ilk çelik pipetini, pipet fırçasını, kumaş kahve filtresini, çay kesesini, gıda bonesini, dil temizleyicisini ve çokça ürününü ürettik. Pipet fırçasını atık keçi kılından, yün lifi atık yünden, şimşir tarağı atık şimşirden, boynuz tarağı atık boynuzdan üretiyoruz. İstiyoruz ki atık çöp olmasın, nitelikli bir ürüne dönüşsün.

 

Geleneksel Anadolu zanaatlarını ve zanaatkarlarını seviyorum. El nakışı, ebru, çini, seramik yapıyorum. Fırça ve kalem kullanmayı seviyorum. Şu sıralar yün eğirmeyi ve gıda atığından kumaş boyamayı öğreniyorum. Metal, ahşap, kumaş gibi farklı ham maddeler hakkında bilgi sahibiyim. Usta ve zanaatkarları geziyorum. Sohbet ediyor, ürününü anlamaya çalışıyorum.

 

Fena olmayan bir tiyatro seyircisiyim. Tiyatro seyirciliğini İBBŞT'den öğrenmeye başladım, alternatif tiyatrolarda pekiştiriyorum. Alternatif tiyatroların güzel işler yaptığı bu dönemde tiyatro seyircisi olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum. Seyirciyi sahnede karşılayan oyunlara ve bir oyunu defalarca kez seyredip kusurun kusursuzluğunu görmeye bayılıyorum.

Yemek yemek için yaşıyorum. Renkli, çeşitli ve yerel besleniyorum. Yediklerimizin bizimle yaşadığını, bu sayede yaşamaya devam ettiklerini düşünüyorum.

Yüksek sesle kitap okumayı çok seviyorum. Bazen kendi yazdıklarımı okuyorum. En sevdiğim yazar Yusuf Atılgan. En sevdiğim dizi Şaşıfelek Çıkmazı. Bakış açım: yerel yaşa, global düşün. 

Kadıköycü ve Salihliciyim. 

Sevgiler,
Utku Yılmaz

facebook.png
linkedin.png
eposta.png
instagram.png
youtube.png
spotify.png
twitter.png
pinterest.png