Kısa kısa

Zehirsiz Saç Bakımı

Saç Bakımında Zehirsiz Temizlik

Saç Bakımında Sıfır Çöp
Zehirsiz Saç Bakımı


Saç temizleme için sabun

Bol bol yazdığım gibi saçımı yıkamak için zeytinyağı sabunu kullanıyorum. Zaman zaman temizlik sonrasında elma sirkesini saç uçlarıma sürüyorum. Elma sirkesini evde yapıyorum, biliyorsunuz; ama beğendiğim sirkeleri de zaman zaman paylaşıyorum. Sirkeden sonra saçımı sudan geçiriyorum ama tam da durulamıyorum. Sirke hem kolay taranmasını sağlıyor, hem de parlaklık sağlıyor.
*

Tarak

Saçlarım nemliyken sık dişli şimşir tarakla tarıyorum. Şimşir tarağı ne kadar sevdiğimi biliyorsunuz. Kırılmasını engelliyor, sağlıklı uzatıyor, kepek oluşumunu engelliyor. Saçlarımı haftada bir sabunla yıkıyorum. Diğer zamanlar sadece suyla yıkıyorum. Bu konuda iyi eğitim verdim aslında. Yoksa iki günde bir yıkamak gerekiyordu. Saçımı Doğu turuma çıkmadan önce yıkadım, gezim süresince yıkamayı İstanbul'a kadar bekletebildim. 😀😀
Saçlarımı her gün, tozdan temizlemek için seyrek dişli kemik tarakla tarıyorum.
*

Saç bakımı için yağlar


Zamanım varsa yıkamadan önce saç diplerime masaj yaparak yağ sürüp bekletiyorum. Geçtiğimiz yıl hardal tohumu yağını kullanıyordum. Çok memnundum. Zeytinyağı sabunu bu yağı kafi düzeyde arıtıyor.

*


Saçlarım gür, kalın telli, kuruya yakın ve son zamanlarda kaküllü. Çok sık da işlem görüyor. Bunlar benim saçıma iyi geliyor.

Saç için ilk yapılacak: şampuan, saç kremi ve plastik tarağı bırakmak. 🚫 Çıkarın hayatınızdan. ✌Bu değişikliklerle
Değmez mi?
Sevgiler,

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.